بهینه سازی (SEO)

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو (Search Engine Optimization)، مجموعه ای از روش ها و تکنیکهاست که به منظور بالا بردن رتبه سایت در جستجو های گوگل (و موتورهای جستجوی دیگر) به کار گرفته می شود.

این تکنیک ها به دو دسته On Site و Off Site تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم:

سئوی On Site

سئوی On Site

سئوی OnSite، روش ها و استراتژی هایی را در بر می گیرد که در داخل سایت انجام گرفته و کنترل بازدهی آنها در اختیار ماست. این روش ها و استراتژی ها به دو گروه محتوا (Content) و فنی (Technical) تقسیم می شوند:

سئوی فنی (Technical SEO)

سئوی فنی

تجربه کاربری عالی و با کیفیت از عواملی است که الگوریتم های هوشمند گوگل توجه بسیاری به آن نشان می دهند. این تجربه کاربری از لحاظ فنی نیز می تواند مورد بررسی قرار گیرد. رعایت اصول و استانداردهای سازمان W3 (سازمان تدوین کننده استانداردهای وب)، هم کیفیت تجربه بازدید کنندگان سایت را افزایش می دهد و هم به مرورگرها و موتورهای جستجو در درک ساختار سایت کمک می کند.

همچنین، برای اینکه الگوریتم های گوگل و موتورهای جستجوی دیگر درک بیشتری از ماهیت و ساختار محتوایی سایت داشته باشند، بایستی اِلِمان های مفهومی (Semantic Elements) در اسکلت (کد) صفحات به کار گرفته شود. با استفاده از این المان ها که در نسخه جدید HTML5 معرفی شده اند، موتورهای جستجو محتوای سایت را از نظر معنایی و مفهومی طبقه بندی می کنند.

بهره برداری از بهترین روشها برای افزایش سرعت بارگزاری سایت و ظاهر و نمایش مطلوب در نمایشگر گوشی ها (Responsiveness) نیز در سئوی OnSite انجام می شود.

لازم به ذکر است استانداردهای وب و فاکتورهای سئوی فنی در تمام سیستم ها و سایتهای نوید وب رعایت می شود.

سئوی محتوا (Content SEO)

سئوی محتوا

کیفیت محتوا و مطالب یک سایت مهم ترین عامل برای کسب رتبه مطلوب آن سایت در موتورهای جستجو است. موتورهای جستجو مانند گوگل، کیفیت محتوا را با شاخص هایی نظیر کارآمد بودن، دست اول بودن (کپی نشده باشد)، نحوه چینش کلمات و عبارات و ... می سنجند.

تیم سئوی نوید وب، محتوای سایت شما را با بالاترین کیفیت ممکن تولید خواهد کرد.

سئوی Off Site

همانظور که از عنوانش پیداست، شامل استراتژی هایی است که در خارج از چهارچوب فنی و محتوایی سایت به کار گرفته می شوند و غالبا هدف آنها لینگ گیری از سایت هایی است که رتبه بالایی در گوگل دارند.

مشخص نمودن اهداف

سئو

در نظر داشته باشید که قبل از انتخاب و اجرای استراتژی های سئو، بایستی عبارات کلیدی هدف مشخص شوند. عبارات کلیدی هدف، کلمات یا عباراتی هستند که می خواهید سایتتان در گوگل با جستجوی آنها دیده شود.

تیم سئوی نوید وب با انجام تحقیقات حرفه ای پیرامون رفتار مشتریان بالقوه کسب و کار شما در فضای مجازی و آنالیز دقیق رقبای شما در این فضا، در انتخاب عبارات کلیدی هدف، استراتژی ها و اجرای آنها، همراه شماست.

live_help